Чим відрізняється біометричний паспорт від закордонного?

Біометричний паспорт на перший погляд нагадує звичайний закордонний паспорт, який українці могли оформити для виїзду за межі України. Він не буде пластиковим, яким деякі люди собі його уявляють. Документи на новий закордонний паспорт випускають з синьою обкладинкою і 32 сторінками. Туди ж будуть ставити позначки, коли ви перетнули кордон або оформили візу для закордонних поїздок.

Єдина особливість біометричного паспорта (втім, назва говорить сама за себе) - чіп, який вбудовується в документ. На ньому зберігається додаткова інформація про власника паспорта. У Кабінеті міністрів вже встигли презентувати технологію виготовлення паспортів. За словами заступника міністра внутрішніх справ Екі Згуладзе, чіп містить в собі дані приватного характеру.

«Сам чіп має закриту інформацію. Якщо у прикордонника постане питання, він направить електронний запит в Україну, щоб запросити віртуальний ключ, щоб відкрити персональну інформацію і звірити її з вашою інформацією (відбитками пальців людини - ред.) », - Зазначила Екі Згуладзе під час презентації новинки.

Також ще одна помітна особливість паспорта нового зразка від старого - позначка біометричного документа міжнародного зразка.